Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii - Koło Naukowe

SKN Alergologii Dorosłych

Opiekun koła naukowego: dr n med. Krzysztof Gomułka (krzysztof.gomulka@umed.wroc.pl)

Przewodniczący koła naukowego: Zuzanna Mazurkiewicz (mazurkiewicz.zuzanna@gmail.com)

Charakterystyka koła naukowego:

Studenckie Koło naukowe Alergologii Dorosłych przy Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, skupia studentów zainteresowanych alergologią, chcących poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie i rozwijać zainteresowania związane z prowadzeniem badań naukowych. W ramach koła organizowane są spotkania raz na 4-6 tygodni, a Członkowie Koła mogą pisać prace naukowe z zakresu alergologii oraz uczestniczyć aktywnie w konferencjach krajowych i zagranicznych. Studenckie Koło Naukowe Alergologii Dorosłych zostało zaliczone w poczet najlepszych organizacji studenckich na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu wg "Rankingu organizacji studenckich i stowarzyszeń za rok 2019/2020".