Katedra i Zakład Chemii i Immunochemii w nowej lokalizacji

Dawna siedziba Intensywnej Terapii Dziecięcej przy ul. Skłodowskiej zmieniła się nie do poznania. W wyremontowane wnętrza przenosi się Katedra i Zakład Chemii i Immunochemii. Pierwsze zajęcia odbędą się tam 8 marca.

Dzięki generalnemu remontowi budynek zmienił swoje przeznaczenie, ze szpitala stał się dużym chemicznym laboratorium zarówno do ćwiczeń studentów jak i pracy naukowców. Tuż przed przeprowadzką uroczystego otwarcia dokonali: Prorektor ds. rozwoju uczelni UMW prof. Jacek Szepietowski, Prorektor ds. dydaktyki prof. Piotr Dzięgiel, zastępca kanclerza ds. zarządzania infrastrukturą Jacek Czajka oraz kierująca Katedrą i Zakładem Chemii i Immunochemii dr hab. Mirosława Ferens-Sieczkowska , prof. nadzw.
Otwarcie Chemii i  Immunochemii UMW

- To ważny dla Uniwersytetu Medycznego dzień - mówił podczas otwarcia nowej siedziby, prorektor ds. rozwoju uczelni prof. Jacek Szepietowski. - Tu doskonale widać jak realizujemy jeden z elementów naszej całościowej strategii zmierzającej do tego, by wszystkie katedry i zakłady teoretyczne lokować w starym kampusie. Mam nadzieję, że ta kolejna uczelniana inwestycja dobrze posłuży pracownikom Katedry i Zakładu Chemii i Immunochemii, stwarzając im lepsze warunki do pracy, ale przede wszystkim będzie przekładać się na podniesienie poziomu procesu dydaktycznego, procesu edukacji naszych studentów. Tematy, które obejmują katedry nauk podstawowych są kluczowe w dobrym przygotowaniu studentów do zajęć praktycznych, do pracy z pacjentem. Mam też nadzieję, że ten nowy obiekt posłuży do intensyfikacji pracy naukowej całego zespołu - mówił prof. Jacek Szepietowski.

Otwarcie Chemii i  Immunochemii UMW
- To dla nas wejście w zupełnie nowy świat, nieporównywalna zmiana jakości pracy - przyznawała kierownik katedry. Prof. Mirosława Ferens-Sieczkowska podkreślała, że ta korzystna zmiana nie byłaby możliwa, gdyby nie wieloletnie starania i wysiłek prof. Iwony Kątnik-Prastowskiej.

Prof. Mirosława Ferens-Sieczkowska
Goście mieli możliwość zwiedzenia nowo wyremontowanych pomieszczeń. - Z zewnątrz budynek się nie zmienił - mówi Jacek Czajka, kanclerz ds. Zarządzania Infrastrukturą naszego Uniwersytetu Medycznego. - Wnętrze budynku zostało przebudowane na potrzeby Katedry i Zakładu Chemii i Immunochemii. Powstało w nim więcej stanowisk roboczych, w tym kilka nowych chemicznych. Dzięki generalnemu remontowi budynek zmienił swoje przeznaczenie, ze szpitala stał się dużym chemicznym laboratorium zarówno do ćwiczeń studentów jak i pracy naukowców. Całkowity koszt tej inwestycji to nieco ponad 6 mln zł, w tym ponad 1 mln zł pochłonęło wyposażenie laboratoriów. Teraz dawny dziecięcy OIOM, w ramach alokacji, zajmie Katedra i Zakład Chemii i Immunochemii z ul. Bujwida.
Budynek Immunochemii



Fot. Adam Zadrzywilski

Przeprowadzka do nowej siedziby rozpocznie się  22 lutego. Pierwsze zajęcia zaplanowano w nowej lokalizacji 8 marca.